0
Aykut Kocaman, “Çok yönlü, hareketli hücum oyuncusu” transferinin bir an önce bitirilmesini istedi. Yönetim Aboubakar için gaza bastı Kamerunlu yıldız, oyuncu özelliklerinin yanı sıra Süper Lig’i ve İstanbul’u da yakından tanıması nedeniyle Fenerbahçe için biçilmiş kaftan.

Göztepe maçının ardından Aykut Kocaman, yönetimle bir toplantı yaptı. Başarılı teknik adam, ‘Çok yönlü, hareketli ve hızlı’ hücum oyuncusu transferinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi. Bu tanıma uyan bir oyuncunun en kısa sürede aralarına katılması gerektiğini söyledi. Kocaman’ın bu tanımına tam olarak uyan isim Vincent Aboubakar.

Önemli olan Lorient

Yönetim, Kamerunlu için girişimlere başlamıştı. Bu transfer için yapılan çalışmalar hızlandı. İdari menacer Hasan Çetinkaya ve bir yöneticinin, Aboubakar’ın haklarının yüzde 65’ini elinde tutan Lorient ile görüşmek için Fransa’ya gitmesi bekleniyor. Fransız ekibiyle anlaşma sağlanması halinde, Porto’yla orta yolun bulunması çok daha kolay olacak.

Uyum sorunu yaşamaz

Aboubakar; sadece hızı, çabukluğu, kanatlar ve forvette oynayabilmesi gibi oyuncu özellikleriyle Fenerbahçe’nin iştahını kabartmıyor. Geçtiğimiz sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak geçiren 25 yaşındaki futbolcu, hem ligi hem de İstanbul’u yakından tanıyor. Bu nedenle uyum sorunu yaşamayacak olması da önemli bir avantaj.

Aykut Kocaman’ın gözdesiydi

Vincent Aboubakar, ilk kez Aykut Kocaman’ın listesine girmiyor. Kamerunlu oyuncu, aynı Mathieu Valbuena gibi Kocaman’ın Fenerbahçe’deki ilk teknik direktörlük döneminde istediği isimlerden biriydi. Ancak o dönemde transfer gerçekleşmemişti. Yıllar sonra Valbuena’yla Fenerbahçe’de buluşan başarılı çalıştırıcı, Aboubakar’a da kavuşabilir.

Yorum Gönder

 
Top
Blogger Tema indir