0
Fenerbahçe'nin 7 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Giuliano transferiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Mancini'nin tavsiyesinin Giuliano'nun kararında etkili olduğu belirtilirken, Trabzonspor'un oyuncuya yaptığı teklif de belli oldu.

Trabzonspor'un oyuncu için devreye girmesiyle belirsizleşen transferde Sarı-Lacivertliler, satın alma opsiyonuyla kiralık olarak anlaştığı Giuliano için teklifini 7 milyon euro bonservis ile revize etmişti.

Trabzonspor'un Giuliano'ya teklifi: Yıllık 4 milyon euro

Transferde son anda devreye giren Bordo-Mavililer, Zenit'le 10 milyon euro karşılığında el sıkışmıştı. Skorer'in edindiği bilgilye göre; Trabzonspor'un Giuliano'ya yaptığı teklif ise yıllık 4 milyon euro oldu. Ancak Giuliano'nun Fenerbahçe'de oynama isteği, transferin Sarı-Lacivertliler lehine sonuçlanmasını sağladı.

Öte yandan Giualino'nun Zenit'le yaptığı sözleşmede serbest kalma bedelinin 20 milyon euro olarak belirlendiği ortaya çıktı. Rus ekibi, zararlı çıkmama adına oyuncuyu aldığı fiyata göndermeye razı oldu.

Mancini: Fenerbahçe doğru tercih

Transfer sürecinde Zenit'in yeni hocası Roberto Mancini, kadro planlamasını öne sürerek takımda düşünmediği Brezilyalı yıldıza Fenerbahçe tavsiyesinde bulundu.

Mancini'nin Giuliano'ya "Kariyer planlaman adına Fenerbahçe senin için daha doğru tercih olur." şeklinde telkinde bulunduğu öğrenildi.

Yorum Gönder

 
Top
Blogger Tema indir